Σχολή Γονέων

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί Γονείς,

το Ίδρυμα Νεολαίας και Δια Βίου Μάθησης  που εποπτεύεται από τον Υπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων βάσει της ΚΥΑ 127175/Η (ΦΕΚ Β2508/4-11-2011) μας δίνει τη  δυνατότητα να διοργανωθεί ένας κύκλος μαθημάτων, στο χρονικό διάστημα μεταξύ Iανουαρίου και Μαρτίου 2015  στο χώρο του Σχολείου.
Σκοπός του έργου των Σχολών Γονέων είναι η στήριξη των γονέων ώστε να μπορούν να ανταποκριθούν με επιτυχία στο σύνθετο και δύσκολο ρόλο τους όπως αυτός διαμορφώνεται στις σύγχρονες κοινωνικοοικονομικές συνθήκες.
Οι συνεδρίες της Σχολής Γονέων γίνονται ένα ή δύο απογεύματα την εβδομάδα, ομαδικά, με συντονισμό  ψυχολόγου, διαρκούν 2,5 ώρες κάθε φορά (25-50 ώρες συνολικά) και είναι δωρεάν. Επίσης θα χορηγηθεί και πιστοποιητικό επιμόρφωσης από το Υπουργείο.
Για να διοργανωθεί ο κύκλος της Σχολής Γονέων, απαιτείται η εγγραφή τουλάχιστον 16 συμμετεχόντων. Σε περίπτωση μεγάλης προσέλευσης θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
Όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να  δηλώσουν συμμετοχή στη Διεύθυνση του Σχολείου.

Με τιμή

Η Διεύθυνση του σχολείου

Σχολή Γονέων για ενημέρωση πατήστε εδώ.
Έντυπο αίτησης πατήστε εδώ.