KIDS SAVE LIVES & iSAVElives for schools

❗️Με την υλοποίηση της πρακτικής εξάσκησης των μαθητών των Ε’ και Στ´ τάξεων του σχολείου μας, που εφαρμόστηκε από την πιστοποιημένη εκπαιδευτικό του σχολείου μας Κυριαζοπούλου Αποστολία σε συνεργασία με την εθελόντρια εκπαιδεύτρια Κατερίνα Ταουλα, ολοκληρώθηκε το Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα “KIDS SAVE LIVES & iSAVElives for schools”.
❗️❗️❗️
📣Επόμενος σταθμός…
ο Μαθητικός Διαγωνισμός “KIDS SAVE LIVES CHAMPIONSHIP 2024” 🏆στις 14/4 !!! Για μια αξέχαστη εμπειρία εκμάθησης Πρώτων Βοηθειών!!! ✌🏻
Η Αλεξάνδρεια έμαθα να #ΣΩΖΕΙ #ΖΩΕΣ! 🫶
Ολοκληρώθηκε την τελευταία Κυριακή του Φεβρουαρίου ένα ακόμη BLS στην Κεντρική Μακεδονία από το #kidssavelives – Τα Παιδιά Σώζουν Ζωές. ❤️
⛑️ 30 νέοι First Responders πιστοποιημένοι από το ERC θα αποτελέσουν τη βάση ώστε η Ημαθία να δυναμώσει και να ενισχυθεί!
Ευχαριστούμε πολύ την Μαρία και όσους βοήθησαν για την οργάνωση του σεμιναρίου και τη φιλοξενία!
Συγχαρητήρια σε όλους και ένα τεράστιο ευχαριστώ στους εθελοντές εκπαιδευτές μας Κώστα Γρ., Αλέκα, Κώστα, Αναστασία, Ζωή, Μυρσίνη, Πετρούλα, Ελένη