Εγκαίνια έκθεσης φωτογραφίας “Ο τόπος μου σε μια εικόνα”

Εγκαίνια  της  έκθεσης  φωτογραφίας  των  1ου  και  7ου  Δημοτικών  σχολείων

Τη  Δευτέρα  30  Απριλίου  πραγματοποιήθηκαν  τα  εγκαίνια  της  έκθεσης  φωτογραφίας «Ο  τόπος  μου  σε  μια  εικόνα», όπου  φιλοξενούνται  φωτογραφίες  μαθητών  και  μαθητριών  της  Ε΄  και  της  ΣΤ΄ τάξης  του  σχολείου  μας  και  του  7ου  Δημοτικού  σχολείου,  με  θέμα  εικόνες  και  τοπία  της  πόλης  μας. Την  ιδέα  και  την  υλοποίηση  της  έκθεσης  είχε  η  ζωγράφος  και  Καθηγήτρια  Εικαστικών των  δύο  σχολείων  κ.  Κάλλη  Καστώρη. Την  πύλη  της  έκθεσης  που  θα  φιλοξενείται  στον  χώρο  της  Δημοτικής  Βιβλιοθήκης  Αλεξάνδρειας  κοσμεί  η  «Γκουέρνικα»  του  Πάμπλο  Πικάσο, όπως  εξαιρετικά  τη  φιλοτέχνησε η  κ. Καστώρη.

Οι  εικόνες  που  ακολουθούν  προέρχονται  από  την  ηλεκτρονική  ενημερωτική ιστοσελίδα   www.emvolos.gr.

Δείτε  φωτογραφίες  εδώ: